خانه و آشپزخانه

۲۱ مدل چراغ خواب و آباژور شیک بازار ایران+خرید

شاید بخواهید قبل از خواب روی تخت خواب خود مقداری مطالعه داشته باشید و یا اینکه تمایل داشته باشید قبل از خواب در نور ملایم اتاق خواب خود به آرامش برسید. برای رسیدن به هر یک از این حالات باید یک لامپ رومیزی مناسب برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید.

قسمت های مختلف چراغ خواب

یک چراغ خواب معمولاً از سه بخش اصلی تشکیل شده است: پایه، حباب، و کلاهک. جنس پایه و کلاهک خیلی مهم است. پایه ها معمولاً در انواع مختلف چوب، آلومینیوم، آهن، سرامیک، و شیشه به بازار عرضه می شوند. البته باید ببینید سایر وسایل اتاق شما چه جنسی است تا بتوانید انتخاب دقیقی در مورد جنس مورد نظر خود داشته باشید.

انتخاب در مورد کلاهک ها نیز بیشمار است و انواع پارچه ای، شیشه ای، و سایر مواد شیمیایی آن نیز موجود می باشد. در حین انتخاب کلاهک به لبه پایینی آن نیز باید توجه کنید. اگر می خواهید برای مطالعه هم از آن استفاده کنید، لبه پایینی آن باید کوتاهتر باشد تا نور بیشتری را منتشر کند. هرچقدر لبه پایینی کوتاهتر باشد، نور بیشتر می شود.

چراغ خواب رومیزی

در دنیای پر از نور و چراغ و روشنایی، یکی از متداول ترین چراغ خواب ها، چراغ خواب رومیزی است. این چراغ ها در ابعاد مختلفی تهیه و تولید می شوند و جای کمی از خانه را اشغال می کنند. برای همین هم به شدت مورد استقبال قرار می گیرند. برخی از این چراغ خواب های رومیزی گرد هستند، برخی مربعی، برخی استوانه ای، و … . شما می توانید با دیدن طرح ها و مدل های مختلف، با نمونه های بیشتری رو به رو شوید و دست به انتخاب هایی خوب و مناسب بزنید.

چراغ خواب ایستاده این چراغ خواب ها دارای پایه های ‌بلندی هستند و می توانید آن ها را در کنار تخت خواب خود قرار دهید. این چراغ خواب ها می توانند نقش مهمی را در دکوراسیون فضای شما ایفا کنند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بیشتر به دنبال خرید لوازم دکوری هستند و منزلتان از اشیای دکوراتیو سرشار است، چراغ خواب های فانتزی گزینه ی بسیار خوب و مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزل شما می باشند. این چراغ خواب ها علاوه بر کاربرد مشخصی که دارند (روشنایی)، دارای طرح و مدل های فانتزی هم هستند و برای افرادی که به ست بودن وسایل خانه اهمیت زیادی می دهند، گزینه ی مطلوب و مناسبی می باشند.

چراغ خواب اتاق کودک

کودکانمان برای استراحت کردن و خوابیدن در اتاق شان، احتیاج به نور دارند. باید حتی به مقدار بسیار کمی هم که شده اتاق شان را روشن نگه داشت تا احساس ترس به آن ها دست ندهد. برای این کار چراغ خواب کودک طراحی شده است که علاوه بر ایجاد نور در اتاق، خودِ طرح چراغ خواب، جذابیتی کودکانه داشته باشد.

این چراغ ‌‌خواب‌ ها معمولا دست‌ ساز هستند و از جنس چوب بامبو ساخته می شوند. قیمت این چراغ خواب ها به ظرافت و میزان کار انجام شده روی آن ها بستگی دارد. چراغ خواب های چوبی به راحتی با خانه ی شما هماهنگ شده و زیبایی بیشتری به فضای منزلتان می بخشد.

چراغ خواب پارچه‌ ای

جنس حباب این چراغ خواب ها از کتان یا پلی ‌استر است. این چراغ خواب ها نور را پراکنده می ‌کند و فضایی آرامش ‌بخش را برای شما به وجود می‌ آورد. استفاده از این چراغ خواب ها مناسب برای اتاق‌های خوابی که سرویس‌های غیرفانتزی و رسمی‌ دارند.

چراغ خواب مینیمال

اگر خانه ی شما به سبک مینیمال طراحی و چیدمان شده است، یکی از پیشنهادهای ما به شما، خرید چراغ خواب مینیمال است. این چراغ خواب ها با طراحی ساده و مختصر، زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل اضافه می کنند. برخی از این نوع چراغ ها به صورت استند یا همان ایستاده هستند و برخی دیگر به صورت فانتزی و گرد. انتخاب خرید با شماست.

مدل های مناسب چراغ خواب (آباژور)

اگر می خواهید چراغ شما با اتاق خواب هماهنگی داشته باشد، حتما با توجه به دکوراسیون اتاق چراغ خود را انتخاب کنید. اگر دیزاین اتاق خواب شما مدرن است، از چراغ خواب رنگی و شیشه ای استفاده کنید و اگر اتاق شما دیزاین سنتی دارد، از آباژورهای سبک قدیمی و کوزه ای و سنتی استفاده کنید.

یک قانون کلی می‌گوید اگر تنها روی تخت می‌خوابید باید تنها یک چراغ خواب و اگر با همسر خود می‌خوابید باید دو چراغ خواب کنار تختتان باشد. اگر اتاق خواب بزرگ یا تخت بزرگی دارید، دو چراغ خواب در دو طرف تخت می‌تواند تعادل ایجاد کند صرف نظر از اینکه تک نفری می‌خوابید یا دو نفری.

حتی اگر دو چراغ خواب در دو طرف تختتان دارید، به عنوان تنها منابع روشنایی روی آنها حساب نکنید. اگر لوستر یا چراغ سقفی ندارید، حداقل به یک لامپ روشنایی دیگر درست روبروی تخت در سمت دیگر اتاق نیاز دارید.

ارتفاع استاندارد چراغ خواب

انتخاب چراغ خواب با قد مناسب اهمیت بسیاری دارد به خصوص برای کسانی که روی تخت مطالعه می کنند. حتما دوست ندارید چراغ مستقیم روی سر شما یا به چشمان شما بتابد. در نظر داشته باشید که قد میز پاتختی باید همتراز تشک باشد. چراغ خوابی پیدا کنید که هم قد میز پاتختی باشد به علاوه ۵ تا ۷ سانتیمتر اضافه تر.

محل قرار گرفتن کلید چراغ هم مهم است. حتما دوست ندارید برای روشن و خاموش کردن چراغ خواب از تخت بلند شوید یا ریسک آسیب دیدن کمر را بپذیرید. بهترین جا برای قرار گرفتن کلید چراغ خواب در ارتفاعی درست به اندازه دست شماست که برای بیشتر افراد بین ۵۰ تا ۷۰ سانتیمتر است. مسلما راحت‌ترین نوع چراغ خواب، آباژورهای کنار تخت هستند که کلید آنها بر روی سیم تعبیه شده است.

عرض مناسب چراغ خواب

یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب چراغ خواب در اندازه نامناسب است. اندازه چراغ خواب بستگی به اندازه میز پاتختی دارد. قانون کلی این است که هر چه تخت شما عریض‌تر باشد، میز پاتختی و همچنین چراغ خوابی که روی آن قرار می‌گیرد باید عریض تر باشد. اگر بخواهیم دقیق بگوییم اندازه میز پاتختی باید بین یک سوم و دو سوم عرض تشک تخت باشد و چراغ خواب باید حدود یک سوم عرض میز پاتختی باشد (اندازه عریض‌ترین قسمت چراغ خواب که معمولا از پایه آن اندازه‌گیری می‌شود).

یکی از رایج‌ترین اشتباهات در دکوراسیون اتاق‌خواب انتخاب لامپ کنار تخت در اندازه نادرست است. گاهی این چراغ‌ها برای تخت‌خواب بسیار کوچک است و گاهی بسیار بزرگ. معمولا اندازه صحیح یک چراغ‌خواب با استفاده از عرض تخت‌خواب به دست می‌آید. به این ترتیب که عرض کلاهک چراغ‌خواب باید تقریبا یک سوم عرض تخت‌خواب باشد. به این نکته خیلی توجه داشته باشید که هر چراغ‌خواب از یک پایه و یک کلاهک تشکیل شده که سنجش در اندازه‌گیری ابعاد کلاهک است.

چراغ‌خواب‌ها، طرح‌های متنوعی دارند. برخی دارای کلاهک‌اند و برخی بدون آن. از آن جایی که کلاهک چراغ کمک زیادی به پخش نور در فضا و متعادل کردن آن می‌نماید، بهتر است از همین مدل استفاده کنید.

از نظر من چراغ خواب زیباترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند به راحتی تاثیری چشم گیر در فضای اتاق خواب شما گذاشته و آن را مانند عکس های ژورنالی حرفه ای نشان دهد. این چراغ ها دو کار اصلی در دکوراسیون اتاق خواب انجام می دهند : یکی تامین نور کافی جهت خوابیدن، مطالعه و فعالیت های دیگر در اتاق خواب و دیگری ایجاد زیبایی و جذابیت به عنوان یک عنصر تزیینی. بنابراین انتخاب آن نباید از روی ظاهر و زیبایی صورت پذیرد بلکه کاربردش هم نقش مهمی را ایفا می کند.

نکات طلایی برای انتخاب چراغ خواب

۱-برای اینکه اتاق خواب باید یک فضای آرام داشته باشد حتما چراغ خوابی که نور آبی دارند را برای اتاق خود انتخاب کنید.

۲-برای اینکه چراغ خواب ها در روز باعث کاهش زیبایی اتاق خواب نشوند سعی کنید از چراغ خواب های حباب دار استفاده کنید.

۳- زیاد بودن نور در اتاق باعث اختلال در خواب شما میشود پس سعی کنید چراغ خواب را در بالای تخت خواب قرار ندهید و از چراغ خواب هایی که نور کم دارند استفاده کنید.

۴-سعی کنید در انتخاب چراغ خواب فقط به زیبایی آن توجه نکنید و از چراغ خواب هایی که بیشتر خاموش و روشن میشوند و نور بیشتری دارند استفاده نکنید زیرا با استفاده از آن ها بجای اینکه به آرامش برسید بیشتر باعث
عصبانیت شما میشود.

۵- شمع را جایگزین چراغ خواب نکنید زیرا با افتادن شمع روی تخت خواب و فرش باعث آتش سوزی در خانه میشود.

۶- چراغ خواب را فقط در اتاق خواب قرار ندهید در اتاق پذیرایی و آشپزخانه نیز از چراغ خواب استفاده کنید تا اگر در شب نیاز به رفتن به این اتاق ها داشتید با اجسام دیگر برخورد نکنید.

چه سبکی از چراغ خواب را دوست دارید؟

چراغ دیواری پذیرایی و اتاق خواب هم مانند سایر لوازم در تمامی سبک ها طراحی می شوند، از سبک مدرن و فوق مدرن گرفته تا سبک روستیک و کهنه گرا، نمونه هایی شیک و بدیع در بازار وجود دارند. علاوه بر تنوع در مدل ها، قیمت ها نیز طوری است که برای هر بودجه ای می توان مدلی شیک و کارا را خریداری کرد. حتی سیستم اجرای لامپ های دیواری نیز قابل انتخاب است، برخی با باطری کار می کنند و برخی دیگر با یک دوشاخ برق. در شکل های زیر به معرفی تعدادی از مدل های جالب و خلاقانه خواهم پرداخت.

چه مدلی را دوست دارید؟

چراغ خواب ها در انواع مدل های رومیزی و ایستاده و فانتزی و شیشه ای و چوبی و دیواری و پارچه ای و … ساخته می شوند که انتخاب هر یک این طرح ها به نیاز و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.
چراغ خواب های رومیزی از انواع متداول ترین طرح ها به شمار می روند و این چراغ خواب ها به صورت اشکال هندسی مختلف نظیر گرد و مربع و استوانه ای و … موجود می باشند.
در ادامه این مطلب از راهنمای خرید چراغ خواب خوری مناسب توجه شما را به ۲۱مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این محصولات از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.


چراغ خواب مدل POLR

چراغ خواب مدل POLR

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۱۰x10x7 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۳۵ گرم
 • ابعاد
  ۶x4x7 سانتی متر
 • وزن
  ۳۲ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور رومیزی مدل V016

آباژور رومیزی مدل V016

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۶x16x36 سانتی متر
 • وزن
  ۳۶۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور رومیزی مدل sn311

آباژور رومیزی مدل sn311

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۳۰x30x33 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۱۵۰۰ گرم
 • ابعاد
  ۶۰x10x30 سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب طرح خرس کد ۱۰۷۵

چراغ خواب طرح خرس کد 1075

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۲۰*۲۵*۴ سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۳۰۰ گرم
 • ابعاد
  ۱۷*۱۹*۴ سانتی متر
 • وزن
  ۲۶۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب مدل k10014

چراغ خواب مدل k10014

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۵x8x19 سانتی متر
 • وزن
  ۴۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب مدل قارچی

چراغ خواب مدل قارچی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۵x15x15 سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب مدل k10016

چراغ خواب مدل k10016

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۵x8x19 سانتی متر
 • وزن
  ۴۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب مدل k10015

چراغ خواب مدل k10015

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۵x8x19 سانتی متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور رومیزی مدل V014

آباژور رومیزی مدل V014

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۲۸x28x58 سانتی متر
 • وزن
  ۷۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور ایستاده رایکا مدل RSH109-G-Os

آباژور ایستاده رایکا مدل RSH109-G-Os

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۱۴۰x50x50 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۳۸۰۰ گرم
 • ابعاد
  ۴۰x40x136 سانتی متر
 • وزن
  ۳۵۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور ایستاده مدل A3

آباژور ایستاده مدل A3

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۴۰x40x160 سانتی متر
 • وزن
  ۱۵۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب طرح flw-65

چراغ خواب طرح flw-65

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۸x5x4 سانتی متر
 • وزن
  ۵۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور ایستاده دیلایت مدل Nilufar Gold

آباژور ایستاده دیلایت مدل Nilufar Gold

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۵۸ × ۴۸ سانتی متر
 • وزن
  ۱۵۰۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور رومیزی داوین لوکس مدل ارکید

آباژور رومیزی داوین لوکس مدل ارکید

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۲۷ × ۲۷ × ۳۴ سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۱.۴۸ گرم
 • ابعاد
  ۳۲ × ۲۶ × ۲۶ سانتی متر
 • وزن
  ۹۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب طرح کیوسک تلفن کد ۳۸۴۰

چراغ خواب طرح کیوسک تلفن کد 3840

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۱۵x7x7 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۷۵ گرم
 • ابعاد
  ۱۴x6x6 سانتی متر
 • وزن
  ۶۷ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب دیواری طرح ابر

چراغ خواب دیواری طرح ابر

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۴۰.۳۰.۱۰ سانتی متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور رومیزی چشمه نور مدل C2179.1T-A

آباژور رومیزی چشمه نور مدل C2179.1T-A

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۲۷×۲۷×۵۲ سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۱۵۰۰ گرم
 • ابعاد
  ۲۷×۲۷×۵۲ سانتی متر
 • وزن
  ۱۵۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب طرح برج ایفل

چراغ خواب طرح برج ایفل

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۲۰*۲۵*۵ سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۵۰۰ گرم
 • ابعاد
  ۸*۱۲*۵ سانتی متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور ایستاده مدل S01

آباژور ایستاده مدل S01

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۴۰x40x123 سانتی متر
 • وزن
  ۳۱۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب پارسافن لیزر طرح کره ماه ۱۶ رنگ ریموت دار

چراغ خواب پارسافن لیزر طرح کره ماه 16 رنگ ریموت دار

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۳۵*۲۳*۷ سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۳۷۰ گرم
 • ابعاد
  ۱۸*۱۴*۱۲ سانتی متر
 • وزن
  ۳۶۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


چراغ خواب جی تی تی مدل L-338-E

چراغ خواب جی تی تی مدل L-338-E

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۱۷ × ۱۲ × ۷.۵ سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۵۶ گرم
 • ابعاد
  ۶.۵×۶.۵×۶.۷ سانتی متر
 • وزن
  ۳۷ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


آباژور رومیزی دیلایت کد DLT-B1420

آباژور رومیزی دیلایت کد DLT-B1420

مشخصات کلی

 • ابعاد بسته بندی
  ۴۲x33x33 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  ۱۲۰۰ گرم
 • ابعاد
  ۴۰x30x30 سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما، خواندن سرویس قابلمه و ظروف شیک مینا کاری را نیز به شما توصیه می کنیم. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی ورندل در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا