ورزش و سفر

۱۵ مدل راکت حرفه ای بدمینتون همراه با راهنمای خرید جامع

بهترین ها با ورندل

یکی از لذت بخش ترین ورزش ها ،در میان تمام ورزش ها بدمینتون است.بدمینتون امروزه در میان جوانان و علاقمندان به ورزش بسیار رواج پیدا کرده است.همانطور که میدانید بازی بدمینتون نیازمند یک سری لوازم است .این لوازم به شما کمک میکنند تا بدمینتون را حرفه ای تر بازی کنید.

یکی از این لوازم ،راکت بدمینتون است.راکت بدمینتون باید ویژگی هایی داشته باشد که تیم ما در ادامه به معرفی این محصول میپردازد.

تاریخچه مختصر بدمینتون

در دهه ۱۸۶۰ میلادی ، در هند بازی مخصوصی به پونا رواج داشت.این بازی را میتوان یک بدمینتون ابتدایی معرفی کرد.بعد ها افسران انگلیسی که در هند حضور داشتند ،این بازی را با تمام ویژگی ها به کشور خودشان انتقال دادند.

در سال ۱۸۷۳ در محله ای به نام بدمینتون در انگلستان،یک زوج مرفه انگلیسی این بازی را رسما در بین جامعه رواج دادند .بدمینتون در سالهای ۱۸۷۷ تا سال ۱۹۰۱ دستخوش تغییر قوانین شد و در آخر به شکل کنونی تبدیل شد.

انواع مختلف راکت بدمینتون با توجه به سطح بازی

اگر بخواهیم راکت بدمینتون را به انواع مختلف از لحاظ کیفیت بازی دسته بندی کنیم ،راکت های بدمینتون به ۳ دسته؛ مبتدی،نیمه حرفه ای و تمام حرفه ای دسته بندی میشود.

 راکت مبتدی :

راکت های مبتدی در بازار صرفا برای کسانی هستند که تازه میخواهند یادگیری بدمینتون را شروع کنند.این راکت ها به راکت پایه نیز معروفند.راکت های آماتور(مبتدی) دارای وزن نسبتا سنگینی میباشند.اغلب ورزشکاران حرفه ای که نمیخواهند برای تمرینات خود هزینه زیادی بپردازند از راکت های مبتدی استفاده میکنند.

راکت نیمه حرفه ای :

این راکت ها معمولا از جنس آلومینبوم و دسته کربنی ساخته میشوند.با توجه به وزن قابل قبول این نوع راکت ها،میشود از آنها بعنوان راکت مسابقه نیز استفاده کرد.

راکت تمام حرفه ای:

این راکت ها بهترین راکت بازار هستند.کیفیت قابل قبول آنها و وزن سبکی که دارند،هر ورزشکاری را برای خرید این راکت ترغیب میکند.جنس این راکت ها از کربن گرافیتی است که باعث میشود وزن و استحکام راکت قابل قبول باشد.اگرمیخواهید یک بدمینتون حرفه ای را تجربه کنید ،این راکت ها پیشنهاد سایت ما به شماست.

Badminton Racket Balance Point Guide

 

برای خرید یک راکت خوب باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟

راکت های بدمینتون باید دارای ویژگی هایی باشند که ما در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد.

 1. جنس راکت بدمینتون : راکت های بدمینتون اغلب در جنس های مختلفی از جمله آلومینیوم ، فولاد،گرافیت و چوب ساخته میشوند.شما ابتدا باید ویژگی هر کدام از این جنس ها را در نظر بگیرید.مثلا؛ جنس فولاد معمولا برای بدمیتنون باز ها قدری سنگین است.جنس های آلومینیوم و گرافیت ،نسبت به فولاد سبک تر و خوش دست ترند.
 2. بالانس راکت: بالانس راکت یکی از ویژگی هایی است که به طور حتم درکیفیت بازی شما ،اثر گذار است.اگر بخواهیم بالانس راکت را بطور ساده بیان کنیم عبارتست از؛چگونگی توزیع وزن در راکت.راکت ها از نظر تعادل به سه دسته :تعادلی،سرسنگین و سر سبک تقسیم میشوند.
 3. تجمع وزن در انواع راکت : در راکت های سرسنگین توزیع وزن در نیمه بالایی و در راکت های سرسبک تجمع وزن در نیمه پایینی میباشد.How to Choose a Badminton Racket | Badminton Buying Guides | Buying Guides | Squash Rackets, Tennis Rackets & Equipment - PDHSports.com

در شکل بالا مفهوم راکت سرعتی ،راکت تعادلی و راکت قدرتی بیان شده است.راکت های سرسبک سرعت بالا،راکت های سرسنگین قدرت بالا،و راکت های تعادلی نیز در قدرت و سرعت متعادلند.

خرید بهترین اسکیت

وزن استاندارد راکت بدمینتون :

در راکت های حرفه ای و استاندارد معمولا وزن بین ۸۰تا ۱۰۰ گرم متفاوت است.وزن راکت ها را معمولا با حرف لاتین U نمایش میدهند

نقطه تعادل در راکت را چگونه تعیین کنیم؟

یکی از موضوعاتی که همواره ذهن بازیکنان را به خود مشغول میکند،تعیین نقطه تعادل در راکت بدمینتون است.

مثلا در مورد یک راکت میگویند دارای بالانس ۴ PTS HL است، این در واقع به شما بیان میکند که نقطه تعادل این راکت به اندازه ۴پوینت(هر پوینت به اندازه ۳ میلی متر)به سمت دسته میباشد.لازم به ذکر است مخفف HL به معنی سرسبک و HH به معنی سر سنگین است.

راکت های تعادلی:

نقطه تعادل در این راکت ها دقیقا در وسط آن قرار دارد.لازم است به این نکته توجه کنید که اندازه استاندارد راکت ها ۲۷ اینچ یا۶۸.۵ سانتی متر میباشد.

راکت های سر سبک :

این راکت ها را با علامت اختصاری HL نشان میدهند.راکت های سر سبک قدرت کمتر ولی سرعت بیشتر را به بازیکن ارائه میدهند .همچنین کنترل راکت سرسبک در مسایقه بهتر از بقیه راکت ها است.ناگفته نماند در راکت های سر سبک امکان مانور بیشتری در بازی وجود دارد.

راکت های سرسنگین:

توزیع وزن در این راکت ها در قسمت بالایی راکت میباشد.راکت های سرسنگین ،قدرت بیشتری را در ضربه زدن ایجاد میکنند.برای همین ورزشکارانی که قدرت دست آنها کم است به این راکت ها روی می آورند.

انواع دسته راکت:

 • دسته لاستیکی
 • دسته حوله ای
 • دسته چوبی
 • دسته فلزی صاف

برندهای معروف تولید کننده راکت بدمینتون:

 • آدیداس
 • لی نینگ
 • ویکتور
 • یونیکس
 • ویش
 • فاکس
 • ویلسون
 • تالبوت تورو
 • هد

راهنمای جامع برای خرید یک راکت استاندارد

برای خرید یک راکت خوب و استاندارد نکات زیر را رعایت کنید

 • نقطه تعادل : در مورد نقطه تعادل و انواع راکت ها در بالا به شما عزیزان توضیح کاملی داده شده است.راکت خود را با توجه به نقطه تعادل و ایجاد سرعت و قدرت کافی انتخاب کنید.
 • شکل راکت: راکت ها در بازار در اشکال متنوع تولید میشوند.دونوع بیضی و دایره ای از شکل هایی هستند که بازیکنان در مسابقات حرفه ای از آنها استفاده میکنند.شما عزیزان برای خرید راکت باید شکل راکت را در نظر داشته باشید.
 • جنس دسته : یکی از فاکتور های مهم در خرید و انتخاب راکت بدمینتون ،جنس دسته آن است.جنس دسته باید در برابر ضربه مقاوم باشد و طراحی آن بگونه ای باشد که تعریق دست را خنثی کرده و از دست سر نخورد.
 • تور راکت : بار ها مشاهده کرده اید که بعد از یک بازی سنگین،بعضی تورهای راکت پاره میشوند.حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که راکتی را انتخاب کنید که دارای تور مستحکم در برابر ضربات باشد.
 • اندازه راکت: اندازه استاندارد راکت ها معمولا ۲۷ اینچ معادل ۶۸.۵ سانتی متر است.پس در هنگام خرید به اندازه راکت نیز دقت کنید.البته بعضی راکت ها برای تمرین و یا برای کودکان ساخته شده اند که دارای طراحی منحصر به فرد هستند و اندازه آنها از اندازه اساندارد راکت ها کمتر است.
 • کاور راکت: معمولا بیشتر برند ها برای اینکه راکت از یک محافظ بهره مند شود ،یک کاور برای آن در نظر میگیرند.شما عزیزان نیز در هنگام خرید راکت بدمینتون میتوانید آنرا همراه با کاور خریداری کنید.
 • قیمت راکت بدمینتون:قیمت راکت بدمینتون به عواملی همچون نوع راکت ،استقامت راکت،برند و… بستگی دارد. در ادامه مطلب ما چندین نوع راکت مرغوب با قیمت های متفاوت برای شما به نمایش گذاشته ایم.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید بهترین راکت بدمینتون توجه شما را به۲۰ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این محصولات از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.

متاسفانه این محصول در سایت دیجی کالا موجود نیست. در صورت موجود شدن لیست محصولات در این بخش قرار می‌گیرد.

صفحه اصلی سایت دیجی کالا

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما،لباس ورزشی مردانه و زنانه وکفش سالنی را نیز به شما توصیه می کنیم. شما مخاطبان عزیز می توانید با کلیک بر روی تصاویر یک خرید به یاد ماندنی داشته باشید چرا که هدف ما رضایت شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا