خانه و آشپزخانه

۱۷ مدل صنایع دستی فیروزه کوبی برتر بازار ایران+خرید آنلاین

هنر فیروزکوبی تاریخچه ای نه چندان دور دارد حدود ۶۰ تا ۷۰ سال از قدمت آن می گذرد، در ابتدا سنگ فیروزه معروف و مرغوب نیشابور توسط هنرمندان اندک خراسانی بر روی سطح ظروف مختلف چسبانده می شود، لیکن هنری زیبا، منحصر به فرد و خلاقانه در حوزه صنایع دستی را پدیدار شد که از خراسان به اصفهان برده شد و هنرمندان اصفهانی با سرپنجه سحرآمیز خود دهه هاست که این هنر فیروزه کوبی را کامل تر و زیباتر نموده اند.فیروزه کوبی یا در اصلاح انگلیسی Turguoise Inlaying نوعی هنر نصب جواهر بر روی سطح ظروف شامل مس، برنج ، نقره ، نیکل ، برنز و … می باشد،

صنایع دستی فیروزه کوبی

البته این هنر تا چندی پیش فقط بر روی انواع زیورآلات و گوشواره و دستبند و … استفاده میشد و استاد صدیق پور یکی از اساتید به نام و قدیمی این هنر و حرفه بود که به گفته وی ، بدلیل اشباع فیروزه کوبی روی جواهرات و تکراری شدن این حرفه، فیروزه کوبی بروی سطوح دیگر مثل ظروف کاربردی و تزیینی انجام پذیرفت

عموما محصولات فیروزه کوبی شده،هم کاربردی و هم تزیینی می باشد که به هنر فیروزه کوبی روی مس مزین گردیده است، در این هنر صنایع دستی نه چندان قدیمی سنگ های فیروزه مرغوب که عموما از معادن شهر نیشابور استخراج می گردد با روش کاملا دستی و هنرمندانه و با ظرافتی باور نکردنی برروی زمینه ی مسی سنگاب فیروزه کوب ، در کنار یکدیگر نهاده می شوند.روش تولید این محصول صنایع دستی یعنی فیروزه کوب به اختصار خدمت شما گرامیان و علاقه مندان به هنر و صنایع دستی عرضه می گردد.

ابتدا زیر ساخت مسی با روش خم کاری از مس به ضخامت تقریبی ۱.۵ میلیمتر تولید می شود البته ضخامت فلز مورد استفاده در فیروزه کوبی به اندازه ظرف بستگی دارد و از ۵/۱ سانتی متر تا ۳/۰ سانتی متر متغیر است. و بنا به بزرگی و کوچکی ظرف ، ضخامت آن تغییر می کند. برای ظروف کوچکتر از ورقه مسی نازک تر و جهت ظروف بزرگ تر از ورقه مسی ضخیم تر استفاده می شود.

در اصفهان محله دروازه حسن آباد مکانی است که این کار یعنی خم کاری زیر ساخت های مسی در آنجا انجام میگیرد.

برای ساخت بدنه جهت فیروزه کوبی علاوه بر مراحلی که برای ساخت دیگر ظروف انجام می گیرد مرحله ای وجود دارد به نام «نکر کاری». در این مرحله قسمت هایی از ظرف که قرار است فیروزه کوبی شود،‌با زاویه ۹۰ درجه حدود ۲ تا ۳ میلیمتر پایین می رود.

پس از پرداخت ظرف یا زیر ساخت به کارگاه فیروزه چسبانی و در اختیار هنرمند فیروزکوب قرار می گیرد.

عمده فیروزه مورد استفاده در هنر فیروزه کوبی ازکارگاههای فیروزه تراشی مشهد یا نیشابور به دست هنرمندان فیروزه کوب میرسد که وزن آن براساس اندازه و به واحد قیرات محاسبه و قیمت گذاری می شود، البته مقداری خاک و ناخالصی در فیروزه ها وجود دارد که پس ازمرحله شستشو از بین میرود.

مرحله شستشو خود مراحل و روشهای مختلفی دارد، ولی بعد از این مرحله نوبت به جدا سازی سنگها بر اساس ابعاد و شکل آنها میرسد.در این مرحله سنگهای فیروزه را بر اساس شکل واندازه مثلا بین ۱تا ۴ میلیمتربه اصطلاح لوحه یا گرده ویا بر مبنای ظرفی که قرار است روی آن چسبانده شود جدا سازی و دسته بندی میکنند.

نشاندن لاک بر روی ظرف:

در این مرحله ابتدا لاک که شبیه پوسته درخت، لایه لایه است، را می کوبند و پودرقهوه ای – طلایی رنگ بدست آمده را با کالیفن مخلوط می کنند. (لاک مرغوب جهت فیروزه کوبی، لاکی است که از تقطر چوب گردو بدست می آید.)(کالفین از تربانتین بدست می آید. “تربانتین از مواد رزینی موجود در برخی کاج ها بدست می آید”نسبت مناسب برای مخلوط لاک و کالفین ۶ به ۴ است. )

تغییر در نسبت لاک و کالفین باعث ایجاد اشکالاتی می شود از جمله: استفاده زیاد از کالفین باعث ایجاد حباب های ریزی در کار می شود. این حباب ها ناشی از حل شدن کالیفن در پلی استر است. به این صورت که دانه هایی از کالفین در حین کار درست ذوب نشده و سپس در مرحله پلی استر زدن این دانه ها در پلی استر حل شود و باعث ایجاد حباب هایی در سطح اثر  شود. لکه های زردی که ممکن است در قسمتهایی از لاک دیده شود نیز ناشی از وجود ناخالصی در کالفین و لاک و یا ذوب نشدن کالفین است. این مسئله قابل ذکر است که در بدنه های کوچکتر می توان از کالفین به نسبت بیشتر استفاده کرد، ولی در بدنه های بزرگ استفاده بیشتر از کالفین از استحکام لاک و در نهایت فیروزه کوبی می کاهد.در این مرحله، ابتدا ظرف مورد نظر را کمی حرارت می دهند. سپس پودر آماده شده لاک و کالفین را در قسمت مورد نظر می ریزند به وسیله مشعل حرارت می دهند تا ذوب شود، این عمل را چند بارتکرار می کنند تا ضخامت لایه ایجاد شده به  از ارتفاع قسمت گود شده ، جهت فیروزه کوبی برسد. در حرارت دهی به لاک باید دقت داشت ، زیرا حرارت زیاد باعث سوختن لاک می شود و در این صورت، لاک خاصیت چسبندگی خودرا از دست می دهد.

چسباندن فیروزه روی سطح ظروف

در این مرحله بر اساس نوع ظرف و بزرگی و کو چکی آن سنگهای بزرگ و کوچک از یکدیگر جداسازی می شوند، معمولا برای ظروف بزرگ سنگهای بزرگ و برای ظروف و سطوح کوچکتر سنگهای فیروزه کوچکتر مورد استفاده قرار میگیرد.

بهترین روش فیروزه چسبانی این است که ابتدا سنگها را در دولبه قسمتی که قرار است فیروزه کوبی شود(قسمت نکر) چسبانده و بقیه سنگها در بین آنها کار بشود .

بعد از این قسمت لاکها را گرم کرده و همچنین سنگها را کمی حرارت میدهند و دانه دانه و با حوصله و دقت زیاد سنگهای فیروزه به وسیله انبر نوک باریک روی لاک چسبانده میشود. در روشی هم تعدادی از سنگهای فیروزه را روی لاک حرارت دیده و آماده استفاده میریزند و سپس با انبر محل قرار گیری آن را تغییر می دهند.

هر چقدر سنگ ها با فاصله کمتر کنار هم قرارگیرند تا سیاهی لاک کمتر دیده شود، محصول نهایی بهتر ، زیبا تر و چشم نوازتر خواهد بود.

بهتر است این نکته را در نظر داشت تا سنگ های فیروزه از طرف پهن تر بر روی لاک قرار گیرد تا بعد از ساب خوردن فاصله های ایجاد شده بین سنگ ها به حداقل برسد. در این جا نیز دقت در حرارت دهی به لاک مهم است. زیرا حرارت زیاد باعث سوختن لاک می شود.

بعد از اینکه تمام قسمتهای مورد نظر از بدنه با سنگ فیروزه پرشد، تمام قسمتهای فیروزه کوبی مورد بررسی مجدد قرار می گیرد تا اگر در قسمت ها یی لاک بین سنگ ها بر اثر حرارت یا فشار سنگ خالی یا کم شده است، دوباره پودر لاک زده شود. به این صورت که در قسمت مورد نظر پودر آماده لاک و کالیفن می ریزند و کمی حرارت می دهند تا لاک ذوب شود و محل مورد نظر را پرکند.

مرحله ساب زدن

بعد از این مرحله قسمتهای پوشیده شده از لاک و سنگ فیروزه را به وسیله سنگ سمباده «آب ساب» می نمایند تا قسمتهای اضافی لاک و برجستگی های جزئی سنگها سائیده و صیقلی گردد. در اینجا است که سنگهای فیروزه برنگ فیروزه یی و لاک به رنگ تقریباً سیاه ( قهوه یی تیره) در بین فواصل سنگها نمایان می شود.

سابیدن سنگ های فیروزه باید به حدی باشد که سطح آن ها با سطح ظرف در یک راستا قرار گیرد و کاملاً صاف و یکدست باشد. این مرحله نیز دقت و مهارت هنرمند فیروزه کوب را می طلبد، زیرا سابیدن بیش از حد فیروزه ها باعث گود شدن و تورفتگی قسمتی از کار شده و در نهایت باعث ایجاد نقص در اثر می گرد

پس از اتمام این مرحله چنانچه در قسمتهایی از سطح کار باز به هم ریختگی وجود داشته باشد مجدداً شیئی را حرارت داده و بوسیله ی سنگهای ریز و پودر لاک قسمتهای ریخته را مرمت می نمایند و پس از آن سطح کار را سمباده زده و صیقل می نمایند. گاهی عمل مرمت را بوسیله ی نوعی بتونه ی فیروزه یی رنگ که با گل «مل» روغن و رنگ لاجورد تهیه شده انجام میدهند.

مرحله نهایی، پرداخت اثر

مرحله آخر در ساخت یک اثر فیروزه کوبی زدن پلی استر به ظرف است. پلی استر به صورت یک پوشش محافظ عمل می کند و از ایجاد خش درسطح بدنه فلزی ظرف جلوگیری می کند. البته این کار به سلیقه استاد فیروه کوب و البته مشتریان اثر نیز بستگی دارد. چنانچه بسیاری از آثار معروف این هنر پلی استر نخورده است به نظر استادکاران پلی استر از اصالت اثر می کاهد و مخاطب بدون آن رابطه بهتر و صمیمی تری با اثر برقرار می کند..

صنعتگر تولید کننده ی فیروزه کوب در مراحل کار از ابزار کار و وسایلی نیز بهره می گیرد که عمدتاً شامل قالب، چکش، دریل، چراغ گاز، چراغ بنزینی، گاز انبر، انبردست، پنس، منقاش لوله های مختلف فلزی، سوهان و سنگ سمباده می باشد.

نکته حائز اهمیت در فیروزه کوبی در درجه اول نصب صحیح فیروزه بر روی فلز است، به گونه ای که دارای قدرت کافی بوده و هنگام پرداخت قطعات فیروزه از آن جدا نشود و دیگر اینکه هر چه ظرف فیروزه کوبی شده پرکارتر باشد و قطعات سنگ منظم تر در کنار یکدیگر نصب شده باشد و فاصله ی زیادی در بین قطعات فیروزه دیده نشود کار دارای ارزش هنری بیشتری است.

فیروزه کوبی نیز همچون دیگر شاخه های صنایع دستی و کالای هنری است که با خلاقیت ، ابتکار و نوآوری می توان به زیبایی و چشم نوازی آن افزود.از جمله ابتکاراتی که هنرمندان فیروزه کوب درخلق آثار خود از آن بهره جسته اند، می توان به نمونه های زیر اشاره کرد :

ـ کار بر روی قسمتی از بدنه ظرف و ایجاد فضا به وسیله رشته کندن . به نظر می رسد که با استفاده از این شیوه بتوان آثاری با کاربردهای متفاوت و متنوع تولید و به بازار عرضه کرد

در ادامه این مطلب از راهنمای خریدصنایع دستی فیروزه کوبی توجه شما را به۲۵مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این محصولات از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.


آجیل خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F065

آجیل خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F065

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۸x18x20 سانتی‌متر
 • وزن
  ۸۹۸ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


کاسه آجیل خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F062 کد ۱۱ بسته ۶ عددی

کاسه آجیل خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F062 کد 11 بسته ۶ عددی

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۱x11x11 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰۰ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  لازم به ذکر است از آنجا که محصولات برند آقاجانی تماماً کار دست هنرمندان این مجموعه می باشد، احتمال اختلاف ارتفاع تا ۳cm وجود دارد.

تصاویر، قیمت روز و خرید


قندان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه مدل ۱۸

قندان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه مدل 18

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۶×۱۶×۲۱ سانتی‌متر
 • وزن
  ۷۲۳ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  گارانتی مادام العمر
 • تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


سنگاب فیروزه کوبی کد ۳۱۰

سنگاب فیروزه کوبی کد ۳۱۰

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۵۰x35x35 سانتی‌متر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


ست گل و گلدان فیروزه کوبی کد ۲

ست گل و گلدان فیروزه کوبی کد 2

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی
 • ابعاد محصول
  ۶x6x26 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۴ گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


صراحی فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع ۱۶ سانتی متر

صراحی فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 16 سانتی متر

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  مصرفی , تزئینی
 • ابعاد محصول
  ارتفاع ۱۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۱۰ گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه‌ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  مس , فیروزه
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  تکه‌های فیروزه به کار رفته در این محصول، فیروزه نیشابور و از نوع مرغوب هستند و همه تکه‌ها توسط دست جایگذاری شده‌اند.

تصاویر، قیمت روز و خرید


ست آینه و شمعدان فیروزه کوبی کد ۷۴۲ مجموعه ۳ عددی

ست آینه و شمعدان فیروزه کوبی کد 742 مجموعه 3 عددی

مشخصات

 • ابعاد محصول
  ۱۰×۲۰×۳۲ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۴۰۰ گرم

تصاویر، قیمت روز و خرید


شیرینی خوری فیروزه کوب کد ۰۳۹

شیرینی خوری فیروزه کوب کد 039

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۱ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۷۵ گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


قندان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه ۱۱۷۵

قندان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه 1175

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۰×۱۰×۱۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۴۵ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  گارانتی مادام‌العمر
 • تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


قندان مس فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه -۱۱۷۰

قندان مس فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه -1170

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۲×۱۲×۱۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۹۹ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  گارانتی مادام العمر
 • تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


گلدان مسی فیروزه کوبی سعید آرا مدل S16

گلدان مسی فیروزه کوبی سعید آرا مدل S16

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۷x7x16 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۶۰ گرم
 • طیف رنگ
  مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  سعیدآرا
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  پلی استر ۳ پوششه

تصاویر، قیمت روز و خرید


تابلو فیروزه کوبی طرح شعر خیام

تابلو فیروزه کوبی طرح شعر خیام

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی
 • ابعاد محصول
  ۳۰x25x5 سانتی‌متر
 • وزن
  ۶۰۰ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه
 • نام صاحب اثر
  حسینی
 • محل تولید
  نیشابور
 • سایر توضیحات
  سنگ فیروزه اصل نیشابور
 • احیا نشده

تصاویر، قیمت روز و خرید


سرویس سماور فیروزه کوبی ۵ پارچه کد ۱۲۵۴۱

سرویس سماور فیروزه کوبی ۵ پارچه کد 12541

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۶۵x55x55 سانتی‌متر
 • وزن
  ۷۵۰۰ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد پگاه عمو
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  مصرفی
 • تزیینی
 • دکوراتیو

تصاویر، قیمت روز و خرید


شکلات خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F007

شکلات خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F007

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۲۸x15x15 سانتی‌متر
 • وزن
  ۷۲۲ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


تابلو فیروزه کوبی طرح گل و گلدان کد ۲

تابلو فیروزه کوبی طرح گل و گلدان کد 2

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی
 • ابعاد محصول
  ۲۶x23x4 سانتی‌متر
 • وزن
  ۷۶۸ گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


شکلات خوری فیروزه کوب نقلی کد ۰۹۸

شکلات خوری فیروزه کوب نقلی کد 098

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۰۳ گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


گلدان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل کرواتی متوسط ۱۴۰۶

گلدان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل کرواتی متوسط 1406

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۲۰*۹*۹ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۸۲ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


شکلات خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F042

شکلات خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F042

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۴۸x25x25 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰۰ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


شکلات خوری مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل کشکول مس و فیروزه ۱۱۶۰

شکلات خوری مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل کشکول مس و فیروزه 1160

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۹×۱۴×۲۲ سانتی‌متر
 • وزن
  ۶۰۳ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  گارانتی مادام العمر
 • تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


شیرینی خوری فیروزه کوبی کد ۲-۲

شیرینی خوری فیروزه کوبی کد 2-2

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۲۳x23x14 سانتی‌متر
 • وزن
  ۶۰۰ گرم
 • طیف رنگ
  آبی فیروزه ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  فیروزه کوبی سادات
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


گلدان فیروزه کوبی هنرلوکس مدل FG30

گلدان فیروزه کوبی هنرلوکس مدل FG30

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی
 • ابعاد محصول
  ۱۰x10x30 سانتی‌متر
 • وزن
  ۶۹۳ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  این محصول تماما کار دست بوده و دارای شناسنامه هنری و بسته بندی لوکس می باشد.

تصاویر، قیمت روز و خرید


گلدان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل صراحی۳۳

گلدان مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل صراحی33

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۲۱*۹*۹ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۵۷ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


سرویس چای خوری ۱۴ پارچه فیروزه کوبی هنرلوکس مدل FCH16

سرویس چای خوری 14 پارچه فیروزه کوبی هنرلوکس مدل FCH16

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۴x33x50 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۵۰۰ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  این محصول تماما کار دست بوده و دارای شناسنامه هنری و بسته بندی لوکس می باشد.

تصاویر، قیمت روز و خرید


آجیل خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F067

آجیل خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F067

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۲۳x23x30 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۹۹۸ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


شکلات خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F009

شکلات خوری فیروزه کوبی آقاجانی مدل F009

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۲۲x10x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۹۱ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


سرویس شربت خوری ۸ پارچه فیروزه کوبی آقاجانی کد F123

سرویس شربت خوری 8 پارچه فیروزه کوبی آقاجانی کد F123

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۴۸x42x42 سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۱۲۰ گرم
 • نام صاحب اثر
  آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


سنگاب مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه مدل ۱۲۳

سنگاب مسی فیروزه کوب گالری گوهران مدل مس و فیروزه مدل 123

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۱۲×۱۲×۱۹ سانتی‌متر
 • وزن
  ۶۳۰۰ گرم
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  شمائی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  گارانتی مادام العمر
 • تولید اصفهان توسط اساتید بنام

تصاویر، قیمت روز و خرید


سرویس چای خوری ۸ پارچه فیروزه کوبی آقاجانی مدل فاخر کد F018

سرویس چای خوری 8 پارچه فیروزه کوبی آقاجانی مدل فاخر کد F018

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۴۱x32x14 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۲۰۰ گرم
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


سینی فیروزه کوبی آقاجانی کد F118

سینی فیروزه کوبی آقاجانی کد F118

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۴۱x32x4 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان

تصاویر، قیمت روز و خرید


ست ۳ تکه آینه و شمعدان فیروزه کوبی هنرلوکس مدل زیور کد S1

ست 3 تکه آینه و شمعدان فیروزه کوبی هنرلوکس مدل زیور کد S1

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول
  ۳۰x30x25 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۰۰ گرم
 • طیف رنگ
  مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  استاد آقاجانی
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  این محصول تماما کار دست بوده و دارای شناسنامه هنری و بسته بندی لوکس می باشد.

تصاویر، قیمت روز و خرید


سرویس چای خوری فیروزه کوب کارگاه رستا

سرویس چای خوری فیروزه کوب کارگاه رستا

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول
  مصرفی , تزئینی
 • ابعاد محصول
  ابعاد هر فنجان: ۹ × ۵.۵ × ۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۸۰ گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه‌ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  مس , فیروزه
 • جنس قسمت داخلی بدنه
  مس
 • نام صاحب اثر
  کارگاه رستا
 • محل تولید
  اصفهان
 • سایر توضیحات
  – حاوی شش عدد فنجان
 • – فنجان‌ها دارای دهانه‌ای به قطر ۵.۵ سانتی‌متر
 • – اجرای دستی هنر فیروزه‌کوبی با استفاده از فیروزه‌‌ی نیشابور

تصاویر، قیمت روز و خرید


ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما، خواندن راهنمای آینه های تزیینی و خرید گلدان های خانگی خودرو را نیز به شما توصیه می کنیم. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی ورندل در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا